Otwarcie wystawy malarstwa Moniki Drewnickiej

Galeria Domu Kultury Idalin zaprasza 25 stycznia 2024 roku o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Moniki Drewnickiej.

 
Monika Drewnicka urodziła się w 1966 roku w Radomiu. Kobieta, matka, artystka o lwowskich korzeniach. Od najmłodszych lat uczestniczka Ogniska Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Mówi o sobie: „Spełniam się jako matka i artystka. Twórczość plastyczna towarzyszy mi od dziecka. Wyrażanie siebie poprzez formę i kolor daje mi poczucie szczęścia i spełnienia. Zawsze moją pasją była moda, dlatego wykonuję też dzianinę unikatową. Jestem szczęśliwa mogąc realizować swoje pasje.
W realizowanych pracach malarskich zawsze szukam siebie. Podejmuję różną tematykę, dotykam piękna natury w realistycznych, uchwyconych aparatem chwilach. Szukam odpowiedniej formy i faktury w ujęciu tematu, który pojawił się w myślach i domaga się przetworzenia w realną postać obrazu”.
 
Wystawy indywidualne:
2023 – Monika Drewnicka „Energia koloru” – Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach
2022 – Monika Drewnicka „Przestrzeń osobista” – Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A.
i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu
2020 – Monika Drewnicka „W zgodzie ze sobą” – Radomski Klub Środowisk Twórczych
i Galeria „Łaźnia” w Radomiu
2014 – Monika Drewnicka „Pomiędzy znakiem a pismem” – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” w Radomiu
1994 – Monika Drewnicka „Autoportret umowny” – wystawa podyplomowa, Miejskie Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej w Radomiu