Zajęcia edukacyjne z okazji obchodów Dnia Bioróżnorodności

Dom Kultury Idalin zrealizował zajęcia edukacyjne w ramach obchodów Dnia Bioróżnorodności, które odbyły się w formule międzypokoleniowej. Na przybywające grupy dzieci do Ogrodów Seniora czekało wiele ciekawych atrakcji.

W ramach warsztatów uczniowie wykonali ceramiczne medaliony, które ozdobili roślinami zebranymi samodzielnie podczas poszukiwania na terenie ogrodu. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia malarskie, podczas których uczestnicy ozdabiali farbami ceramiczne doniczki. Po wspólnej pogadance dotyczącej tego jak należy dbać o ptaki w ogrodzie, jakie rośliny sadzić dla ptaków, aby mogły znaleźć pożywienie oraz jak dbać o owady dzieci wykonały bomby nasienne.
Ważnym zadaniem jakie otrzymali uczniowie do wykonania po zakończeniu warsztatów było umieszczenie tych proekologicznych form nasiennych w wybranym przez siebie miejscu. Uczniowie z PSP 24 wraz z wychowawcą postanowili umieścić swoje bomby nasienne w skrzynce przeznaczonej do wysiewów roślin ustawionej przed szkołą. Dzieci wzięły również udział w grze terenowej pod hasłem” Ogrodowy zakątek mojej babci- graj w zielone”.
W ramach międzypokoleniowych zajęć dedykowanych w głównej mierze tematyce bioróżnorodności na terenie Ogrodów Seniora, mieszczących się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Storczyk przy ul. Witosa zostały nasadzone młode rośliny i krzewy, które będą ostoją dla zamieszkujących tamte tereny ptaków i owadów oraz będą cieszyć oczy przebywających w tym ogrodzie osób.
W akcję sadzenia roślin włączyła się liczna grupa seniorów, która zarazem z wielką przyjemnością zaangażowała się w ten ciekawy projekt proekologiczny, którego efektem było zagospodarowanie przestrzeni ogrodu takimi roślinami jak : pęcherznice, krzewuszki, tawuły, trzmieliny, lawendy, budleje.
Wspólne spotkanie zakończyło się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.
🦜🐇🐿🦔🐾🐝🐞🐜🌳🌲☘️🍀🍄🌻🌸🌹🥀
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii,
Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.,
a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.