Zajęcia edukacyjne “Co w trawie piszczy…” połączone ze spotkaniem z pszczelarzem

Dom Kultury Idalin na zakończenie projektu przeprowadził   zajęcia edukacyjne pt. „Co w trawie piszczy…”  połączone ze spotkaniem z pszczelarzem.
Wyżej opisane wydarzenie odbyło się dzięki realizowanemu przez nasz dom kultury projektowi ekologicznemu „ Retro ogrody naszych pradziadków – bioróżnorodność bez tajemnic”.
W trakcie spotkania z Panią Moniką-właścicielem pasieki w Skaryszewie koło Radomia zostało przekazane wiele ciekawych informacji odnośnie samych mieszkańców uli, ich rodzajów, sprzętu pszczelarskiego. Rozmawialiśmy także na temat produktów, które pozyskujemy od pszczół: miód, wosk, propolis, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele oraz o rodzajach miodów i wielkiego znaczenia pszczół w życiu człowieka.
Praktycznym uzupełnieniem warsztatów był pokaz ula edukacyjnego oraz przenośnego ula za szkłem, w którym dzieci poszukiwały specjalnie oznaczonej królowej pszczół. Nie zabrakło również ciekawych konkursów z nagrodami oraz przepysznej przerwy na degustację zdrowych miodów.
Na zajęciach plastycznych mali odkrywcy przyrody wykonali pszczoły z naturalnych produktów między innymi z suszonych szyszek, skrzydlaków, suszonych kwiatów oraz fantastycznie mieniące się chrabąszcze i kolorowe ważki. 
 
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu
jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.