Wystawa on-line prezentująca malarstwo Witolda Tomasza Kowalskiego

GALERIA DOMU KULTURY „IDALIN” ZAPRASZA NA WYSTAWĘ W WERSJI ON- LINE PREZENTUJĄCĄ MALARSTWO  WITOLDA TOMASZA KOWALSKIEGO.

 

WITOLD TOMASZ KOWALSKI urodził się 28 maja 1944 roku w Radomiu. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1963 – 1969). W 1969 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Artura Nachta – Samborskiego. Oprócz malarstwa i rysunku zajmował się także projektowaniem i realizacją witraży.

Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in.: wyróżnienie na Triennale Portretu Współczesnego – Radom 1984; Pierwsza nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Wisła w Sztuce – Sandomierz 1985; wyróżnienie na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Realistycznego – Sofia 1985; Pierwsza nagroda na Wystawie Okręgu Radomskiego ZPAP – w 1994 roku; nagrody i wyróżnienia w Przeglądach Plastyki Radomskiej i Kieleckich Przedwiośniach.

Brał udział w ponad 100 wystawach środowiskowych, okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Poza wieloma wystawami indywidualnymi na terenie całego kraju najpełniej zaprezentował się w 1999 roku podczas jubileuszowej wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Z okazji kolejnego jubileuszu (40 lat pracy twórczej) w roku 2009 zaprezentował swoje prace w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. W latach 2004, 2006 i 2007 brał udział w wystawach Artyści z Mazowsza – Artbarbakan w Warszawie.

Za wielokrotny udział w aukcjach charytatywnych otrzymał w 2006 r. certyfikat Artysta Wielkiego Serca, nadany przez Fundację Serce – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Radomiu, Białej Podlaskiej, Sandomierzu, Włocławku oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Austrii, Australii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwecji i w USA.

 

WYSTAWA

Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto. Foto.