Warsztaty z Mistrzem Sceny

Dom Kultury „Idalin” w Radomiu zaprasza nauczycieli i młodzież na Warsztaty z Mistrzem Sceny. Pragniemy zainteresować warsztatami nauczycieli prowadzących zajęcia sceniczne, recytatorskie, teatralne, przygotowujących z dziećmi i młodzieżą akademie szkolne oraz samych recytatorów bądź osoby wybierające się do szkół teatralnych. Prowadzącym warsztaty będzie doświadczony aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – Maciej Robakiewicz. Po ukończeniu studiów aktorskich współpracował z wybitnymi twórcami polskiego teatru i filmu ( A. Hanuszkiewiczem, M. Prusem, K. Zanussim, A. Wajdą, W. Krzystkiem, W. Pasikowskim, A. Domalikiem). Ma na swoim koncie udział w licznych projektach międzynarodowych m. in. w Argentynie, Niemczech, Holandii, na Węgrzech. Na co dzień związany jest z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Zajęcia odbywać się będą w naszej placówce DK Idalin, ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom.

Proponujemy dwie tematyczne sesje warsztatów:

Warsztat Mistrzowski 1 Dnia: 28.03.2014r.  Godz. 16-20

  • WARSZTAT NAUCZYCIELA – INSTRUKTORA – RECYTATORA MÓJ UCZEŃ – MÓJ PARTNER

Warsztat Mistrzowski 2 – Dnia 11.04.2014r.  Godz. 16-20

  • PRACA Z  ZESPOŁEM TEATRALNYM, AKTOREM NIEPROFESJONALNYM- BUDOWANIE DIALOGU I SCENARIUSZA

Zajęcia prowadzone będą metodą aktywną. W pierwszej części uczestnicy sami wejdą na scenę i będą postawieni w roli uczniów. Będą to zajęcia z praktycznym udziałem młodzieży i nauczycieli, a praca warsztatowa będzie przebiegać w oparciu o dwa teksty poetyckie: klasyczny (A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”) oraz współczesny (Z. Herbert). Uczestnicy warsztatów otrzymają teksty od prowadzącego ale proponujemy również wybranie swoich fragmentów wierszy i przyniesienie ich na zajęcia (mogą być opanowane na pamięć ale nie jest to konieczne), gdyż w drugiej części zajęć będą Państwo mieli okazję popracować wzajemnie i wymieniać doświadczenia.

Drugi warsztat mistrzowski to praca z aktorami – budowanie dialogu i scenariusza. Uczestnicy doświadczą pracy na scenie i z tej perspektywy omówione zostaną poszczególne elementy. Podzieleni na grupy przygotują krótkie scenki. Później wszyscy będą analizować tę pracę i spróbują wprowadzić nowe elementy. Zachęcamy nauczycieli-instruktorów do udziału w warsztatach wraz ze swymi aktorami.

Poniżej można pobrać szczegółowy program oraz Kartę Zgłoszenia.

2014 Warsztaty z MISTRZEM SCENY PROGRAM

ZAPRASZAMY!!!