Wakacyjny cykl warsztatów rękodzielniczo – czytelniczo- plastycznych pod hasłem: ”Hurra kultura”

Dom Kultury “Idalin” zaprasza  dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjny cykl warsztatów rękodzielniczo – czytelniczo- plastycznych 
pod hasłem: ” Hurra kultura”
w dniach 01.07, 08.07, 15.07, 19.08, 26.08.2020 roku w godzinach 9.00- 12.00.

Ilość miejsc ograniczona !!! Grupa w trakcie jednego spotkania może liczyć max. 10 osób.
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 48/ 365 27 17 !!!

Przy zapisie prosimy o wskazanie dnia, w którym dziecko będzie uczestniczyć w zajęciach.

* Pierwsze spotkanie ( 1.07.2020)
Tematem przewodnim zajęć będą egzotyczne wakacje.
W programie m.in.: wykonanie egzotycznych zwierząt z papieru , wakacyjnej skarbonki oraz przygotowanie wakacyjnej pocztówki ,ćwiczenia kaligraficzne

* Drugie spotkanie ( 8.07)
Tematem przewodnim zajęć „Jak za dawnych czasów wakacje na wsi u dziadków” .W programie m.in.: wykonanie zagrody wiejskiej, uroków lata zachowane w zielniku, ptasie gry i zagadki, zapoznanie się z poetycki m przewodnikiem po gatunkach ptaków Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki”.

* Trzecie spotkanie ( 15.07)
Tematem przewodnim zajęć będą morskie przestworza. W programie m.in.: pogadanka i zapoznanie się z bajką „Złoto Neptuna”, wykonanie ruchomej zabawki –Neptun władca mórz i oceanów, wodni przyjaciele – praca plastyczna.

* Czwarte spotkanie ( 19.08)
Tematem przewodnim zajęć jest hasło – „Co w trawie piszczy? „W programie m.in.: przygotowanie kolorowych ludków – patyczaków, wykonanie ziołowych bukietów i polnych skrzatów, praca plastyczna – zieloni przyjaciele.

* Piąte spotkanie ( 26.08)
Tematem przewodnim zajęć będzie baśniowy świat na podstawie utworu Marii Konopnickiej „ Na jagody”. W programie m.in.: zapoznanie się z baśnią „ Na jagody”, wykonanie baśniowych pacynek, przygotowanie dekoracji, przedstawienie – zabawa w mini teatrzyk.