Otwarcie wystawy malarstwa Darii Mańczyńskiej i Malwiny Mańczyńskiej.

Galeria Domu Kultury “Idalin” zaprazsa w dniu 05.02.2015 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Darii Mańczyńskiej i Malwiny Mańczyńskiej.
Wstęp wolny.

DARIA MAŃCZYŃSKA

Urodzona w 1979 roku w Radomiu. Otwiera zastęp młodych radomskich twórców. Ukończyła Liceum Plastyczne, a następnie Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej. Swoje zainteresowania i fascynacje doskonaliła pod okiem ojca – doskonałego malarza. Jej artystyczny dorobek to udział w wystawach zbiorowych oraz debiutanckie pokazy podczas studiów. Dociekliwa, inteligentna, odważna, kreuje własne wizje sztuki, w której jest miejsce na pasje osobliwe – ot choćby kultura Wikingów i wczesnych Słowian.

 

 

MALWINA MAŃCZYŃSKA

Urodzona w 1983 roku w Radomiu. Absolwentka Liceum Plastycznego w Radomiu – Wydział Konserwacji i Elementów Architektury oraz Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej. Brała udział w wystawach zbiorowych (min. W 2008 roku w CSW „Elektrownia”).  Od 2009 roku pracuje w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Próbując łączyć pracę zawodową z pracą twórczą.  Zainteresowania: kultura i sztuka wczesnośredniowieczna. Od 2008 roku działa w ruchu odtwórstwa historycznego. Wielka miłośniczka natury.