Otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Zawadzkiej

Galeria Domu Kultury Idalin zaprasza w dniu 30 listopada o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Zawadzkiej z Kielc.
Autorka tak pisze o swojej wystawie :
OMAMY
Spostrzeżenia zmysłowe pojawiające się bez wystąpienia zewnętrznego bodźca i niebędące zarazem zniekształceniem istniejących bodźców zewnętrznych.
Halucynacje dzielą się na: słuchowe, wzrokowe, węchowe, smakowe oraz somatyczne.
Kiedy słyszymy o chorobach psychicznych, bagatelizujemy je. Do lekarza zgłaszamy się zazwyczaj, kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana. Zazwyczaj nie da się już normalnie funkcjonować, otoczenie narzeka, że coś z nami nie tak, utrudniamy im życie.
Osoba chora, zazwyczaj nie wie, że jest chora, lub wypiera tą sytuację ze swojej świadomości.
Jak wtedy mają się zachować osoby bliskie? Ktoś coś widzi- a tego nie ma, ktoś coś czuje- a nie powinien, coś słyszy- a nikt nie mówi, nie słychać dźwięku.
Co wtedy zrobić? Czy jesteśmy po dobrej stronie, bo może to my nie słyszymy, widzimy, czujemy a powinniśmy? Bo to jest.
Jak się zachować? Czy mówić, że to nieprawda – ale przecież ktoś to widzi. Czy potwierdzać halucynacje osoby chorej, wbrew sobie-, bo tego nie widzimy?
Jak udowodnić, jak przekonać i zachęcić do leczenia?
Mój cykl oparty jest na relacjach osób, które zmagają się z chorobą lub osób, u których w rodzinie występował taki problem.
Zebrałam opowieści, ich fragmenty, strzępy informacji, zazwyczaj są to urwane niespójne omamy, które próbowałam przełożyć na język fotografii.
KATARZYNA ZAWADZKA
Z wykształcenia biolog. Absolwentka Studium ZPAF, które ukończyła z wyróżnieniem. W grudniu 2021 po akceptacji Rady Artystycznej wstąpiła w szeregi Związku Polskich Artystów Fotografików. Sekretarz Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF oraz członek Zarządu Głównego ZPAF.
Ma dwie pasje- fotografię i teatr. Obie te dziedziny wykorzystują emocje, które są głównym źródłem inspiracji. Obserwuje własne wnętrze i ludzi, dodaje wyobraźnię i przekłada zastane sytuacje na kadry fotograficzne.
Autorka fotografii na wystawach zbiorowych i indywidualnych, działa aktywnie, jako fotograf w wielu projektach społecznych.