Otwarcie wystawy fotografii Anny Wróblewskiej

Galeria Domu Kultury Idalin zaprasza w dniu 24.11.2022 roku o godz. 18:00 na otwarcie wystawy fotografii Anny Wróblewskiej.

 

Wystawa „Sensytywnie”

Anna Wróblewska, urodzona 1978 roku, mieszka i pracuje w Radomiu. Od 2017 roku należy do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w 2018 wstąpiła do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Region Radomski. Absolwentka drugiego roku Studium Fotografii ZPAF. Członek i współzałożyciel Kolektywu Formaty. Aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich plenerach i warsztatach fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnej. Posługuje się zarówno fotografią cyfrową jak i klasyczną. W 2018 roku zdała  egzamin państwowy potwierdzający kwalifikacje w zawodach: fotograf, fototechnik. W pracy zajmuje się dokumentem fotograficznym, z potrzeby serca portretem i fotografią przyrody.

 

Na wystawie zaprezentuję prace wykonane aparatem skonstruowanym przez Haruhisa Terasaki, fotografa mieszkającego w Tokio. Stworzył on własną, unikalną metodę obrazowania łącząc konstrukcję aparatu wielkoformatowego, który odwzorowuje rzeczywisty obraz na matówce i aparatu cyfrowego, który ją fotografuje. W efekcie powstają bardzo oryginalne, klimatyczne zdjęcia, które przyniosły mu prestiż i sławę w świecie fotografii artystycznej. W Japonii metoda ta została nazwana New Pictorial.

 

Mistrz buduje i wysyła swoje aparaty do zaprzyjaźnionych fotografów na całym świecie. Mam zaszczyt i  szczęście od kilku miesięcy być jego studentką. Fotografia kamerą Haruhisa jest mi bardzo bliska, dzięki zastosowaniu ręcznie robionych suchych płyt, powstaje bardzo malarski, plastyczny, odrealniony obraz, bez wykorzystania obecnie królujących programów graficznych.