Otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Miszczobrockiej

Galeria Domu Kultury Idalin zaprasza w dniu 23 maja 2024 roku o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Miszczobrockiej.
 
📷AGNIESZKA MISZCZOBROCKA
 
📷📷FOTOGRAFIA 📷
 
Wernisaż wystawy fotografii podróżniczej “Wniebowzięci” autorstwa Agnieszki Miszczobrockiej.
Za sprawą swoich zdjęć artystka zabierze Was w sentymentalną podróż po świecie. Zobaczycie kadry z Maroka, Mauritiusa, Meksyku, Malediw, Reunionu, Sardynii, Sri Lanki, Wietnamu, Zanzibaru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. “Spośród tysięcy klatek z moich licznych podróży wybrałam 25 zdjęć, skupiając się głównie na ostatnich latach. Na wystawie zobaczycie fotografie krajobrazu oraz ludzi wpasowanych w swą codzienną rzeczywistość, jakże egzotyczną dla nas. Dlaczego “Wniebowzięci”? Po pierwsze, cytując klasyka: “bo człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać”. Gdy odkrywam nowe lądy, obcuję z naturą czy poznaję ciekawych ludzi jestem w siódmym niebie. Po wtóre, na wystawie podzielę się z Wami również zdjęciami z lotu ptaka. Ostatecznie zaś żywię nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć będziecie po prostu wniebowzięci i być może załapiecie bakcyla podróżowania czy rejestrowania rzeczy ulotnych.”
Na wernisażu goście dostaną magnesy i widokówki, tj. wydruki o formacie 13 na18 z podróży fotografki. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń.
Przybywajcie na wystawę by dołączyć do grona “Wniebowziętych”.
 
O autorce: W centrum zainteresowań fotograficznych Agnieszki Miszczobrockiej jest przede wszystkim fotografia uliczna, reportażowa i krajobrazowa, a ostatnie odkrycie to fotografia lotnicza, które to rodzaje składają się na szeroko rozumianą fotografię podróżniczą. Agnieszka jest uczestniczką wielu fotograficznych wystaw grupowych, ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne. Swoją przygodę z fotografią zaczynała jeszcze w erze analogowej. Uwielbia podróżować. Będąc studentką wybrała się dwa razy autostopem, przemierzając Europę wzdłuż i wszerz. Od tamtej pory jest w nieustannej podróży, skąd przywozi mnóstwo zdjęć. Ostatnio podróżuje ze swoimi modelami, będąc ich prywatnym paparazzi. Z zawodu i zamiłowania jest nauczycielem języka angielskiego. Prywatnie żona i matka dwóch synów. Oprócz fotografii i podróży jej wielką pasją jest język hiszpański, salsa kubańska i rueda.
Na wernisaż zaprasza Dom Kultury “Idalin” oraz autorka, Agnieszka Miszczobrocka.