Listopad w DK Idalin

Dom Kultury “Idalin” na listopad przygotował dla państwa  bardzo ciekawą ofertę wydarzeń kulturalnych. By dowiedzieć się więcej kliknij CZYTAJ DALEJ poniżej.

Spotkanie Kluby Seniora Samotnych Serc
3.11 i 24.11.2013 godz 17.00

Dom Kultury Idalin wraz z Klubem Seniora Samotnych Serc zapraszają na wieczorki taneczne w dniach: 3.11 i 24.11.2013. Spotkania odbędą się w godzinach od 17.00 do 22.00.

Cena biletu 10 złotych od osoby.

Wystawa Michała Budzisza pn. “Trzy po 3 …”

7. 11. 2013 godz. 18.00

Legenda radomskiej kultury i ogólnopolskiej sceny kabaretowej z okresu kultury niezależnej czasów transformacji – kabaret „Fajf”, lata 1985–1995. W branży nazywany Budzikiem. Najstarszy stażem pracownik Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych „Łaźnia”, od zawsze kojarzony z projektowaniem i wykonywaniem scenografii przeróżnych imprez miejskich oraz wystaw obrazujących dokonania przede wszystkim lokalnych środowisk. Czarodziej podszewki i „wczesnej tektury”. Mistrz pędzla i ołówka, w ostatnich latach do perfekcji rozwinął autorskie technologie
budowy atrap na zapotrzebowanie różnych odbiorców. Wykonał wiele imitacji wędlin, mięs, ciast i dań wszelakich zarówno na potrzeby dekoracji witryn sklepowych, jak również na zlecenie Muzeum Wsi Radomskiej. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z różnych lat, wykonane w różnych technikach.

Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia DK Idalin

10.11.2013 godz. 17.00

Prezentacja dorobku młodzieżowych grup artystycznych działających w Domu Kultury.

Wystawa Malarstwa Witolda Kowalskiego

21.11.2013 godz. 18.00
Witold Tomasz Kowalski – absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Artura Nachta-Samborskiego uzyskał w 1969 r. Oprócz malarstwa i rysunku zajmował się także projektowaniem i realizacją witraży. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najpełniej zaprezentował się w 1999 r. podczas jubileuszowej wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Na kolejnym jubileuszu
w 2009 r. prezentował swe prace w Mazowieckim Centrum kultury i Sztuki w Warszawie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu (40 lat pracy twórczej). Za wielokrotny udział w aukcjach charytatywnych, stał się w 2006 r. posiadaczem certyfikatu „Artysty wielkiego serca” nadanego mu przez Fundację Serce-Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej”. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Radomiu, Białej Podlaskiej, Sandomierzu, Włocławku oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (Austria, Australia, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwecja i USA).

Slajdy Adama odsłona 2 – “Wędrówką jedną życie jest…”

22.11.2013 godz. 17.00

Pokaz slajdów Adama Falkiewicza, długoletniego instruktora żeglarstwa, który między innymi brał udział w rejsie s/y „Zawisza Czarny” dookoła świata. Slajdy przedstawiają obrazy z wędrówek szlakami zarówno lądowymi jak i wodnymi.