KONCERT “PIOSENKI ODESKIE “- ALEKSIEJ SIEMIENISZCZEW I WALERY CZERNIS

Dom Kultury Idalin zaprasza na koncert: “PIOSENKI ODESKIE” w wykonaniu Aleksiej Siemieniszczew i Walery Czernis.
👉Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2023r. o godzinie 18.30.
Wstęp biletowany: 30 zł
 
🎼Sami artyści już dziś zapraszają na powyższy koncert:
Odessa została stworzona jako miasto dla ludzi mentalnie wolnych. Właśnie tak ją traktują jej mieszkancy – odessyjczycy. Przez cały okres istnienia naszego miasta trwał w nim zawsze proces asymilacji przyjeżdżających, przychodzących, ukrywających się w nim z różnych miejsc i krajów. Na przestrzeni wieków, nie tylko w czasach pokoju, lecz podczas różnych kataklizmów również, miasto wchłaniało w siebie człowieka, robiąc z niego Odessyjczyka. Każdy prawdziwy Odessyjczyk powie wam takie zdanie: „Jest nam obojętnie, kim był ten człowiek Tam, liczy się tylko to, czy jest przyzwoitym człowiekiem Tutaj”.
Odesski mit to zbiór prezentacji naszego życia, odzwierciedlany w literaturze, malarstwie, anegdotach…
Jednym z kamieni węgielnych Odesskiego Mitu jest Odesska Piosenka. „Rano w gazecie- wieczorem w kuplecie” – tak mówiono o błyskotliwych twórcach kupletów. Mimo, że nie wiemy, jak dokladnie wyglądało życie w przeszłości, na przykład w XIX wieku, to na podstawie docierających do nas wzorców tej twórczości, możemy poczuć ducha tej epoki, zajrzeć tam przez parawan czasu, zanurzając się w gąszczu dawnych zdarzeń, bezpośrednio dotyczących Odessy…
Do czegóż to ja zmierzam … ach, tak:
Nasze, nie takie znów wielkie miasto, znane jest całemu światu pod wieloma względami dzięki Odesskiej Piosence – gatunkowi, istniejącemu od dawna, mającemu swoje tradycje oraz swoich wspaniałych wykonawców.
Wraz z moim przyjacielem Walerym z wielką przyjemnością mam zaszczyt przedstawić ten gatunek polskiej publiczności.