Koncert Chóru KUL w radomskiej Katedrze

W dniu 11 marca 2018 roku o godz. 18.50 w Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu odbędzie się koncert, w programie którego wykonane zostanie Stabat Mater Józefa Zeidlera

Wykonawcy: Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie, Ewa Wołoszkiewicz– sopran, Małgorzata Papiewska – mezzosopran, Kamil Król – tenor, Andrzej Gładysz – baryton, Grzegorz Pecka – dyrygent.

Koncerty wielkich zespołów w radomskiej katedrze stały się już dobrą tradycją. Po zeszłorocznych występach zespołu Mazowsze oraz Filharmonii Narodowej, czas przyszedł na Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, który powstał w 1921 roku i stale koncertuje w wielu miastach w kraju i za granicą, uczestniczył już w ponad stu festiwalach krajowych i międzynarodowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Chór KUL jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (PZChiO), Europejskiego Stowarzyszenia Chórów – Europa Cantat (ECA) i Międzynarodowej Federacji Muzyki Choralnej (IFCM).

W Radomiu wykona Stabat Mater Józefa Zeidlera, polskiego kompozytora z XVIII wieku, którego muzyczna spuścizna przez 200 lat była kompletnie zapomniana. Dopiero w roku 2006, w 200 rocznicę śmierci kompozytora, wykonano jego dzieła na I Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana. Muzyka ta wzbudziła zainteresowanie krytyków i publiczności. Niektórzy nazwali nawet kompozytora „polskim Mozartem”.

Wstęp wolny.

 

Organizatorzy:

Katedra pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, DK “Idalin”, Stowarzyszenie Młyńska Verum Bonum Pulchrum.

 

Patronat honorowy: Biskup Radomski Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

 

Patronat medialny: Radio PLUS Radom, Gość Niedzielny, Telewizja Zebra.

 

Miejsce: Katedra pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, ul. Sienkiewicza 13, Radom

Zapraszamy 😀