Budżet Obywatelski na rok 2025 – projekt nr 224 “MIĘDZYNARODOWY ZLOT MINAIATUROWEJ KOLEI”

W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem numer 224 “Międzynarodowy Zlot Miniaturowej Kolei”.
 
Zachęcamy do głosowania na to ciekawe zadanie, które z pewnością znajdzie szerokie grono odbiorców wśród osób starszych jak i młodszych.
 
A oto jeszcze kilka słów zachęty…
Mężczyzna siedzący na dywanie wpatrzony w poruszającą się po owalu torów kolejkę elektryczną – tak stereotypowo kojarzone jest modelarstwo kolejowe.
Naszym zamiarem jest ten mit obalać i pokazać mieszkańcom Radomia i okolic, że modelarstwo kolejowe to coś znacznie więcej. To różne rodzaje makiet: „torty”, „telewizory”, makiety modułowe, makiety szkoleniowe, dioramy. To niezwykle precyzyjnie odwzorowane modele taboru kolejowego i infrastruktury oraz wszystkiego, co nie jest bezpośrednio z koleją związane, ale na co dzień jej towarzyszy. To również różne formy „zabawy w kolej” od zwykłego puszczania pociągów po realistyczne organizowanie miniaturowych przewozów kolejowych zgodnie z zasadami panującymi na prawdziwej kolei.