50 LAT DOMU KULTURY IDALIN

50 LAT DOMU KULTURY IDALIN
 
W ramach uroczystych obchodów Jubileuszu 50- lecia Domu Kultury Idalin zapraszamy na koncert Olgi Bończyk „Piosenka dobra na wszystko” w dniu 25 listopada 2023 r.
o godzinie 18:00.
 
W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów.
Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel – jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych, aranżer i kompozytor.
Olga Bończyk: Na program składają się piosenki polskie z lat mojego dzieciństwa. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta. Próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70.tych.
Nie wiem czy to tylko sentyment do dawnych lat, ale nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu przetrwania jest fakt, że są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst. Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach.
 
Wstęp na koncert wolny, za wejściówkami. Ilość miejsc ograniczona.
 
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.