“ROWEROWA HISTORIA RADOMIA…i nie tylko”

Razem ze Sprężystymi mamy zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie pierwszej stałej wystawy Mobilnego Muzeum Rowerów Zabytkowych pt: “ROWEROWA HISTORIA RADOMIA…i nie tylko” !!!

Rok 2017 upłynął nam pod znakiem Mobilnego Muzeum Rowerów Zabytkowych. Ten, jakże ciekawy pomysł- autorstwa Stowarzyszenia Sprężyści, okazał się być strzałem w dziesiątkę, przyciągając naprawdę dużą liczbę amatorów kolarstwa, miłośników jednośladów oraz tych, którzy dopiero poznają ten wspaniały świat.

Od maja, odbyły się wydarzenia takie jak: Festyn Retro – rowerowy, Wystawa w Noc Muzeów, Wyścigi Kolarskie ( w tym
w ramach Uliczki Tradycji).

Czym jest Mobilne Muzeum Rowerów Zabytkowych? To inicjatywa Sprężystych (rowerowych pasjonatów z Radomia), którzy swój pomysł zgłosili do Budżetu Obywatelskiego 2017. Pomysł okazał się trafiony, a za sprawą dużej ilości głosów- oddany do realizacji. I tak właśnie minął ten rok. Rok ciężkiej, niekiedy nerwowej pracy, okraszonej uśmiechami i radością wielu osób. wspaniałymi wydarzeniami, powoli się kończy. Finałem, jest otwarcie pierwszej stałej wystawy.

Mobilne Muzeum ma przede wszystkim na celu promocję kolarskiego świata, tak mocno związanego z naszym miastem i nie tylko.

Wystawa ma stanowić kolejny wielki krok do powstania pierwszego w naszym kraju Muzeum Polskich Rowerów i zachęcić mieszkańców naszego miasta do wspólnego odkrywania historii rowerowej Radomia.

Wydarzenie na Facebook’u

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00.

Plac Konstytucji 3 Maja 8.

Dla osób w strojach retro, przewidziane są niespodzianki.

 

Zapraszamy!!!