X Prezentacje Recytatorskie “POETA NACSUNTUR ORATORES FIUNT” poświęcone pamięci Juliana Tuwima

Dom Kultury “Idalin” zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim “POETA NACSUNTUR ORATORES FIUNT” poświęconego pamięci Juliana Tuwima. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dn. 22.10.2013 o godzinie 11.30, w siedzibie Domu Kultury “Idalin” przy ulicy Bluszczowej 4/8. By dowiedzieć się więcej kliknij CZYTAJ DALEJ

Jest to impreza cykliczna, której celem jest doskonalenie przez uczestników poziomu warsztatu recytatorskiego i aktorskiego, przybliżenie sylwetki patrona prezentacji (w tym roku konkurs jest poświęcony Julianowi Tuwimowi), jego życia i twórczości oraz odkrycie jego twórczości dla interpretacji własnej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy biorący udział w recytacji prezentują dowolny utwór autora, w formie recytacji lub poezji śpiewanej. Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do dn. 18 października 2013r. W tym roku podobnie, jak w latach ubiegłych, pragniemy rozszerzyć formułę naszego przeglądu o konkurs plastyczny – nawiązujący do twórczości poety.

POETAE, EDYCJA 2013